- 20 Lipiec 2024    |    Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

 

 - [2019.10.26] Spotkanie hubertowskie -

 

„Według legendy z XI wieku Hubert nawrócił się na chrześcijaństwo zobaczywszy jelenia z krzyżem jaśniejącym pośród poroża.

 

„Dzień poświęcenia relikwii Św. Huberta - 3 listopada - stał się świętem myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców, zwanym Hubertusem. Święto to dawniej czczono uroczystymi łowami, poprzedzanymi mszą w intencji myśliwych. Współcześnie urządza się w tym dniu gonitwę.”          Koło nasze po raz 71 obchodzi uroczyście „Dni  św. Huberta” patrona myśliwych, leśników. Jedną z części obchodów było spotkanie hubertowskie ,  które  komitet organizacyjny zorganizował 26 października 2019 w  Domu Weselnym w m. Grzybowo

We wczesnych godzinach wieczornych spotkaliśmy się w gościnnym ośrodku na naszym terenie łowieckim.

Prezes Koła wraz z Łowczym przywitał zaproszonych gości, myśliwych i ich Rodziny otwierając doroczne spotkanie myśliwskie,  składając życzenia pomyślności na Św. Huberta, wśród zaproszonych gości byli rolnicy, leśnicy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół łowieckich oraz Panie nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 8 zaprzyjaźnionej z naszym kołem.

W przerwach pomiędzy tańcami odbyło się losowanie upominków, akcesoria myśliwskie, ozdoby dla Pań oraz gęsi, sarny i dzik, niestety nie miałem szczęścia, mój los okazał się „pusty”, ale za to na pewno św. Hubert będzie darzył mi w nowym roku myśliwskim. Tańce trwały do rana i o godzinę dłużej ze względu na przesuniecie godziny na czas zimowy. A ja tam byłem „miód i wino” piłem a com widział to utrwaliłem na fotografiach. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Chętnych zapraszam do galerii foto, a odbitki wszystkich zdjęć rozdam przy najbliższej okazji.

 Darz Bór  

tekst i foto  Andrzej Szymanek.


 


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...