- 20 Lipiec 2024    |    Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 XIV Okręgowe Mistrzostwa PZŁ w strzelectwie myśliwskim w Manowie

 

W dniu 15.06.2013 odbyły się XIV okręgowe mistrzostwa PZŁ w strzelaniach myśliwskich,  Manowo 2013. Wśród 120 zawodników i 20 sędziów w zawodach wzięła udział trzy osobowa drużyna  oraz trzech sędziów  z naszego koła.
Zanim opowiem o naszym udziale w zawodach, osobom mniej zorientowanym przybliżę ogólne zasady odbywanych zawodów. Wielobój myśliwski przeprowadzany jest w sześciu konkurencjach:
1. Oś myśliwska – pierwsza część to 10 strzałów do odlatującej rzutki w prawo, lewo, lub na wprost - losowo ( pomiędzy 10 a 60 metrem od strzelającego) wykonanych z 5 stanowisk po dwa  razy i druga część to 10 strzałów na tz.  ścieżce strzeleckiej ( w ruchu do środkowego stanowiska,  cele jak w pierwszej części ) , każde zestrzelenie rzutka to 5 pkt. – max. 100 pkt.
2. Krąg myśliwski – cel to 20 rzutek wystrzeliwanych z prawej lub lewej pojedynczo lub po dwie ( dublety ) z niskiej lub wysokiej wyrzutni ze zmienianych co cel stanowisk, każde zestrzelenie rzutka to 5 pkt. – max. 100 pkt.
3. Przeloty – 10 strzałów do rzutek wystrzeliwanych z wieży na wysokości 20 m w kierunku zawodnika , trzy stanowiska zmieniane co strzał,  na wprost z lewej i prawej maksymalnie można uzyskać 50 pkt.
4. Makieta zająca w przebiegu, strzela się z odległości 35 m do makiety przebiegającej raz w prawo raz w lewo no odcinku 6 m w czasie 1,4 – 1,6 sek. Każde trafienie to 5 pkt. a zatem max. 50 pkt.
5. Makieta dzika w przebiegu, cel tarcza z kręgami (środkowe najmniejszy  krąg to 10 pkt.), strzela się ( kulą)10 razy, cel biegnie raz w prawo raz w lewo po 5 przebiegów  na odległości 50 m , na odcinku 6 m w czasie 2,4 do 2,6 sek. Uzyskuje się wynik w zależności od trafień w kręgi na tarczy, max. 10 x 10 = 100 pkt.
6. Makieta tarcza lisa i rogacza 10 kulowych strzałów po 2 do celu stojącego w odległości 100m , ocenia się trafienia w kręgi na tarczy  max 10 trafień po 10 pkt. = 100.
 A teraz nasz udział w zawodach najlepiej zobrazuje galeria zdjęć.  Informuję że najlepszym naszym zawodnikiem został Adam nie mniej do rogacza i lisa najlepszy wynik uzyskał Tomek.
 Andrzej Szymanek


 

Komentarze   

0 #1 Eugeniusz.Piatek 2013-06-26 22:20
No,no kol.Administrat orze Adam ta młoda konkurenta nie rozproszyła ale sędziemu chyba w rachubie wyników zamieszała
Cytować

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...