- 20 Lipiec 2024    |    Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Wieści z Życia Koła

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

[2017.11.04] Św. Hubert 2017


 

          W pierwszych dniach listopada brać myśliwska (nie tylko ) uroczyście świętuje na cześć św. Huberta naszego patrona. Hubertowiny rozpoczynają się uroczystym polowaniem,  nasze koło „Rybitwa” jak co rocznie od czasów jakie pamiętam organizuje polowanie.

 

Więcej o św. Hubercie - zapraszam na podstronę o patronach myśliwych.          Rankiem zebraliśmy się w naszej „Boroniówce” , polowanie nasze zaszczycił swoim udziałem Łowczy Okręgowy kol. Janusz. Prezes koła kol. Marian powitał Gości i złożył życzenia świąteczne całej braci myśliwskiej. Dwóch młodych Kolegów złożyło ślubowanie myśliwskie (stając się myśliwymi naszego koła) , które „odebrał”  Łowczy okręgowy. Polowanie rozpoczęło się od odprawy myśliwskiej, omówienie  zasad bezpieczeństwa  i zasad polowania. Prowadzący polowanie  Łowczy kol. Piotr wraz z pomocnikiem kol. Adamem sprawdzili broń, dokumenty i rozlosowali stanowiska. Myśliwi udali się w knieję. Królem polowania został Prezes kol. Marian, (niektórzy mówili , że św. Hubert zadbał o Prezesa za jego prawość  i pracowitość ) . Polowanie zakończyło się pokotem i małym posiłkiem.

          Drugą część obchodów  święta, przenieśliśmy na spotkanie myśliwskie wraz z Żonami i zaproszonymi gośćmi na salę do ośrodka „Joanna” w Dźwirzynie. Zabawa rozpoczęła się od życzeń,  kol. Piotra,  witając  wszystkich Gości. Zabawa przy muzyce i loterii była przednia  ( do świtu). Zapraszam na galerię foto szczególnie z zabawy. Do zobaczenie za rok na jubileuszowych obchodach 70-lecia koła.

Darz Bór.               

  Andrzej Szymanek 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz!!!!! ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMEM I ROBOTAMI INTERNETOWYMI !!!!!Joomla CAPTCHA

Gościmy na stronie ...

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdź na stronie ...